Державне агентство екологічних інвестицій України
03035, м.Київ, вул. Урицького, 35
повернутись 

Протокол Громадської ради від 26.06.2014 14.07.2014

Протокол засідання Громадської ради

при Державному агентстві екологічних інвестицій України

від 26 червня 2014 року

 

 

 

Присутні:

 

члени Громадської ради (8 чол.): Мартинюк А.М. (ГО «Екоклуб»), Сторчило М.О. (ГО «НЕЦУ»), Чижмакова Н.А. (ВЕГО «МАМА-86»), Радченко Т.Д. (Всеукраїнський благодійний фонд «Паросток»), Колмиков Ю.М. (ГО «Український Союз промисловців та підприємців»), Єрешева А.І. (Всеукраїнський благодійний фонд «Громадська енергія»), Веремійчик Г.К. (ВГО «Жива планета») Куруленко С.С. («Спілка екологічних аудиторів України» та 2 голоси за дорученням Воробйова А.О.(ГО «Причорноморське регіональне відділення міжнародної академії біоенерготехнології») та Ковалевського В.П.(ВГООРХП «Союз хіміків України));

 

представники ДАЕІ:  Коваль М.І.Перший заступник Голови ДАЕІ, Писаренко О.О. – заступник Голови ДАЕІ, Шліхта В.М.– т.в.о. Директора Департаменту міжнародного співробітництва, спільного впровадження та обліку парникових газів, Трофимова І.В. – начальник відділу стратегічного планування, Чиженко М.І. – головний спеціаліст відділу спільного впровадження, Білько Т.М. – головний спеціаліст відділу спільного впровадження, Толкачова І.П. – головний спеціаліст відділу обліку парникових газів, Лисенко Н.В. – головний спеціаліст відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ, Коляденко Н.В. – підбирач довідкового та інформаційного матеріалу;

 

представник Міністерства екології та природних ресурсів України Костюк Є. С. – головний спеціаліст відділу взаємодії із ЗМІ та консультацій з громадськістю;

 

представники інших організацій: Дибков О. (ТОВ «Софтлайн – ІТ»), Желєзний А. (ГО «НЕЦУ»), Васильєва Н. (Tomson Reuters), Корнієнко Г. (Tomson Reuters).

 

Загалом присутніх 8 (вісім) та 2 (два) голоси за дорученням із 14 (чотирнадцяти) членів Громадської ради. Чергове засідання Громадської ради при ДАЕІ правомочне.

 

З вступним словом виступив Перший заступник Голови ДАЕІ Коваль М. І. Під час виступу Коваля М.І. було поінформовано про лист від Робочої Групи неурядових екологічних організацій України з питань зміни клімату щодо змін до постанови КМУ від 22 лютого 2008 р №221. Стосовно змін до постанови Коваль М.І. зазначив, що існує порядок внесення змін до нормативно-правових актів. Пропозиції громадськості щодо змін до вищезазначеної постанови будуть розглянуті Держекоінвестагентством, результати обговорені на наступному засіданні Громадської ради.

Також Коваль М.І. наголосив, що співпраця Держекоінвестагентства та громадськості має бути двосторонньою та звернувся до Громадської ради з проханням надати пропозиції щодо енергонезалежності країни в контексті досягнення кліматичних цілей.

Голова Громадської ради Куруленко С.С. запропонував затвердити наступний порядок денний засідання.

 

Порядок денний:

1.               Інформування громадськості щодо зустрічі Допоміжних органів Конвенції в Бонні.

2.               Інформування громадськості щодо створення в Україні системи вимірювання, обліку, звітності парникових газів, підготовки закону.

3.               Результати впровадження проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій.

4.               Різне.

 

 

Вирішили:

1.                Затвердити порядок денний засідання Громадської ради при ДАЕІ.

 

Голосували:

«за» – 10; «проти» - 0; «утрималися» - 0

 

По 1 питанню порядку денного була заслухана інформація Першого заступника Голови ДАЕІ України Коваля М.І. щодо результатів участі делегації України в рамках консультацій допоміжних органів РКЗК ООН в м. Бонн (Німеччина), у період з 4 по 15 червня 2014 року.

Під час доповіді Коваль М.І. поінформував присутніх щодо основних тенденцій в рамках міжнародного переговорного процесу та невизначеності багатьох держав - учасниць РКЗК ООН щодо формату майбутньої глобальної угоди зі зміни клімату. В рамках доповіді доповідач визначив основні характеристики переговорного процесу:

- даний захід був присвячений необхідності ратифікації Другого періоду дії Кіотського протоколу та визначенню основних параметрів Нової Глобальної Угоди;

- динаміка та результати переговорного процесу значно сповільнилися;

- до Конференції Сторін, яка відбудеться у 2015 р., має бути підготовлена Нова Глобальна Угода, яка має вступити в силу у 2020 р.;

- наявність проблемних питань та розбіжностей у зв’язку з підходами до формування кількісних показників зі скорочень викидів парникових газів.

В обговоренні, запитаннях та відповідях взяли участь представники Держекоінвестагентства Коваль М.І., Шліхта В.М., Чиженко М.І., а також представник Громадської ради Сторчило М.О.

Зокрема Сторчило М.О. задала питання щодо процесу підготовки до саміту з проблем клімату для розвитку світової економіки з низьким ступенем емісії парникових газів, який відбудеться у Нью-Йорку за ініціативи Генерального Секретаря ООН Пан Гі Муна.

У відповіді на запитання Коваль М.І. зазначив, що в даному заході приймають участь керівники країн, у свою чергу Держекоінвестагентство готове надати пропозиції до Міністерства закордонних справ України, Кабінету Міністрів України та Адміністрації Президента України.

 

Вирішили:

1.                Інформацію взяти до відома.

2.                Громадській раді підготувати інформацію щодо кліматичних проектів, які виконуються громадськими організаціями за кошти міжнародних організацій.

 

Голосували:

«за» - 10, «проти» - 0, «утрималися» - 0.

 

По 2 питанню порядку денного слухали доповідь Шліхти В.М. – т.в Директора Департаменту міжнародного співробітництва, спільного впровадження та обліку парникових газів, який повідомив про стан підготовки та погодження проекту Закону України «Про засади організації та здійснення моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів» в Міністерстві екології та природних ресурсів та наголосив на необхідності прийняття цього закону, який має створити необхідні засади державної політики для контролю за викидами парникових газів в державі.

У доповіді були висвітлені наступні питання:

- мета прийняття закону про МЗВ;

- структура проекту закону МЗВ;

- система та повноваження органів державної влади у сфері здійснення МЗВ згідно з проектом Закону про МЗВ;

- робоча група в рамках розробки проекту закону про МЗВ;

- особливості впровадження закону про МЗВ.

У обговоренні взяли участь усі присутні члени Громадської ради.

 

Вирішили:

1.                Інформацію взяти до відома.

2.                Підтримати розробку проекту Закону України «Про засади організації та здійснення моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів».

 

Голосували:

 

«за» - 10, «проти» - 0, «утрималися» - 0.

 

По 3 питанню порядку денного слухали Заступника Голови ДАЕІ Писаренка О.О., який поінформував про те, що з початку 2014 року, Держекоінвестагентству вдалося провести лише передоплату в рамках другого етапу реалізації проекту «Технічне переоснащення (заміна рухомого складу існуючих патрульних автомобілів у МВС України автомобілями з гібридною силовою установкою)», а на інші проекти цільових екологічних (зелених) інвестицій жодної копійки не було витрачено. Затримка з фінансуванням пов'язана з відсутністю погодження Міністерством фінансів України відповідних фінансових документів на виконання уточненого Плану заходів на 2014-2015 рр., затвердженого 7 травня 2014 р. Прем'єр-міністром України.

Представників громадськості було повідомлено, що за попередніми підрахунками вищезазначена бездіяльність Міністерства фінансів України вже нанесла шкоди державі у розмірі більше 5 млн. грн. та руйнації іміджу України як прогнозованого партнера через суттєві порушення та затримки з виконанням міжнародних зобов'язань в рамках укладених договорів.

Також, окрему увагу учасником засідання Желєзним А. було привернуто до статті «Економічної правди» «Мийка» для «кіотських» грошей». Під час свого виступу Желєзний А. звинуватив Держекоінвестагентство у непрозорому витрачанні бюджетних коштів.

У продовж обговорення, заступник Голови ДАЕІ Писаренко О.О. повідомив присутніх, що інформація, викладена в вищезазначеній статті є лише припущеннями, не має фактичного підтвердження та використовується в якості маніпуляції свідомістю громадськості. Разом з цим, Писаренко О. О. зазначив, що фірми, які в статті називаються «компаніями з «нульовими показниками»», надали усі необхідні підтвердні документи, щодо досвіду виконання таких проектів, наявності договорів субпідряду на виконання будівельних робіт та оренди відповідної будівельної техніки, і що саме головне, всі згадані компанії сплатили на рахунок ДП «Держекоінвест» значні суми тендерного забезпечення (від 10 до 30 млн. грн.).

Заступник Голови ДАЕІ Писаренко О.О., окремо звернувся до представників громадськості та ЗМІ щодо висвітлення проблемних питань в рамках виконання проектів за Схемою зелених інвестицій, зокрема було зазначено: «Державне агентство екологічних інвестицій звертається до вас з пропозицією продовжити активну співпрацю та проханням припинити друкувати неправдиві та неперевірені матеріали. Державне агентство екологічних інвестицій України завжди демонструвало відкриту та прозору політику співпраці з громадськістю та засобами масової інформації в рамках виконання Договорів продажу одиниць (частин) установленої кількості та виконання міжнародних зобов'язань за Кіотським протоколом та Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Не об'єктивне інформування та викривлення реальної ситуації, що склалася через незрозумілу позицію окремого центрального органу виконавчої влади, кожного дня спричиняє значні збитки державі та фактично руйнує її імідж на міжнародній арені як послідовного та прогнозованого партнера».

 

Вирішили:

 

1.                Інформацію взяти до відома.

2.                Громадській раді при ДАЕІ надати пропозиції до складу Робочої групи для роботи над внесенням змін до постанови КМУ від 22 лютого 2008 р. №221.

 

Голосували:

 

«за» - 10, «проти» - 0, «утрималися» - 0.

 

По 4 питанню порядку денного слухали Голову Громадської ради Куруленка С.С., який запропонував провести чергове засідання Громадської ради з питання «Інформування щодо процесу створення концепції низьковуглецевого розвитку» у формі Круглого столу у жовтні 2014 р.

 

 

Вирішили:

 

1.     Розглянути питання «Інформування щодо процесу створення концепції низьковуглецевого розвитку» на Круглому столі у жовтні 2014 р. за участю членів Громадської ради при ДАЕІ.

 

Голосували:

 

«за» - 10, «проти» - 0, «утрималися» - 0.

 

 

 

 

Голова Громадської ради                                                                                             С.С.Куруленко

 

 

 

Секретар                                                                                                                                             Т.М. Білько

 

Білько Тетяна

версія для друку
повернутись