Державне агентство екологічних інвестицій України
03035, м.Київ, вул. Урицького, 35
повернутись 

Міжнародні експерти задоволені станом підготовки Національного Кадастру антропогенних викидів з джерел та абсорбції поглиначами парникових газів за 1990 - 2010 рр., поданого Україною. 27.09.2012

З 17 по 22 вересня міжнародна група експертів провела перевірку Національного Кадастру антропогенних викидів з джерел та абсорбції поглиначами парникових газів за 1990 – 2010 рр., поданого Україною до секретаріату Рамкової Конвенції ООН про зміну клімату у 2012 році.

                    Держекоінвестагентство ретельно підготувалося до цього заходу, усвідомлюючи велику відповідальність та пам’ятаючи минулий досвід. Пройшло сім місяців з того часу, як Україна відновила статус відповідності вимогам Кіотського протоколу та отримала можливість повноцінно брати участь в гнучких механізмах Кіотського протоколу. Саме під час подібної перевірки у 2010 році у міжнародних експертів виникли питання щодо наявності недоліків у Національній системі інвентаризації, в наслідок чого Україна тимчасово була позбавлена статусу відповідності вимогам Кіотського протоколу.

 Наслідки проблем, виявлених в ході попередніх перевірок, викликали особливу увагу міжнародної групи експертів до українського Кадастру, про що свідчить велика кількість заданих запитань. Проте, не дивлячись на те, що перевірка проходила достатньо напружено, експерти Держекоінвестагентства надали ґрунтовні відповіді та пояснення на усі поставлені запитання, та у повній мірі задовольнили вимоги міжнародних експертів.

                Таким чином можна констатувати успішне завершення даного етапу перевірки, протягом якого не виникло сумнівів щодо відповідності Національної системи інвентаризації викидів парникових газів міжнародним вимогам.

Катерина Кравченко

версія для друку
повернутись