Державне агентство екологічних інвестицій України
03035, м.Київ, вул. Урицького, 35
повернутись 

Адаптація до зміни клімату 17.09.2012

У 2010 Україна розпочала активну діяльність із вирішення на національному рівні однієї із стратегічних проблем, що визначені Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату, а саме проблеми адаптації до зміни клімату. Наслідки зміни клімату, що вже спостерігаються або очікуються, зачіпають всі галузі економіки і життєдіяльність суспільства в цілому, в зв’язку з чим проблема виходить за рамки екологічних і є, по суті, соціально-економічним викликом.

Указом Президента України від 10 грудня 2010 р. № 1119 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 17 листопада 2010 року «Про виклики та загрози національній безпеці України у 2011 році» Держекоінвестагентству було доручено до 10 березня 2011 року розробити та затвердити Національний план адаптації до змін клімату з визначенням джерел фінансування заходів.

На сьогодні, в рамках вищезазначеної діяльності Держекоінвестагентством затверджено План першочергових заходів  з адаптації до зміни клімату на 2012 рік.

В рамках вказаного Плану Держекоінвестагентством спільно з регіональним представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі у всіх регіонах України організовано серію кущових регіональних  семінарів з метою напрацювання рекомендацій для місцевих органів влади стосовно регіональних планів дій з адаптації до зміни клімату. За результатами семінарів будуть підготовлені та схвалені відповідні  резолюції, які стануть основою Національного плану адаптації України до зміни клімату.

Семінари дозволяють детально розглянути регіональні чинники зміни клімату, їх вплив на місцеву економіку, стан довкілля, сільське господарство та здоров’я людей у цілому. Сприяють створенню потенціалу для управління природоохоронною діяльністю шляхом стійкого і раціонального використання природних ресурсів та запобігання забруднення, деградації земель, екологічних ризиків та техногенних катастроф.

 

 

Катерина Кравченко

версія для друку
повернутись