Офіційний веб-сайт
Державне агентство
екологічних інвестицій України
Головна » Прес-центр » Новини

7 серпня відбувся круглий стіл на тему: "Основні засади (Стратегія) державної кліматичної політики: елементи та напрямки" 12.08.2014

7 серпня відбувся круглий стіл на тему: «Основні засади (Стратегія) державної кліматичної політики: елементи та напрямки»


7 серпня 2014 року відбувся круглий стіл «Основні засади (Стратегія) державної кліматичної політики: елементи та напрямки»,організований Державним агентством екологічних інвестицій України за технічної та фінансової підтримки проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID МЕР).

Учасників круглого столу привітала Наталія Кушко, керівник напрямку низько-вуглецевих стратегій Проекту USAID MЕР, яка відзначила, що основною метою Проекту є сприяння підвищенню енергетичної безпеки України. Наталія Кушко наголосила, що Проект USAID також підтримуватиме ті види діяльності у сфері енергетики, які сприятимуть досягненню загальних цілей та завдань розвитку енергетичного сектору України, в тому числі адаптації до енергетичного законодавства ЄС.

З вітальними словом до присутніх звернувся начальник Відділу обліку парникових газів Держекоінвестагентства Валентин Шліхта, який проінформував учасників про діяльність Робочої групи з питань розвитку і вдосконалення державної політики у сфері зміни клімату при Держекоінвестагентстві, а також зазначив важливість розроблення Стратегії у сфері зміни клімату.


Основними доповідачами на круглому столі виступили представники Держекоінвестагентства, члени вищезазначеної Робочої групи, які представили результати напрацювання Робочої групи з часу першого засідання у червні 2014 року.


Серед понад 30-ти учасників заходу були національні та міжнародні експерти, представники бізнесу та бізнес об’єднань, науково-дослідних інститутів, представники громадських організацій та програм міжнародної технічної допомоги.

Під час засідання круглого столу було заслухано й обговорено напрямки державної кліматичної політики у сфері запобігання негативному антропогенному впливу на клімат; системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів; національної системи оцінки антропогенних викидів та поглинання парникових газів; адаптації до зміни клімату; освіти та підготовки кадрів; міжнародного співробітництва. Було також зазначено, що створення внутрішньої системи торгівлі квотами на викиди парникових газів, на виконання зобов’язань за Угодою про Асоціацію Україна-ЄС, має бути ключовим компонентом державної кліматичної політики у сфері запобігання зміні клімату, а передумовою для запровадження такої системи є забезпечення функціонування системи моніторингу, звітності та верифікації.

 

 

версія для друку