Офіційний веб-сайт
Державне агентство
екологічних інвестицій України
Головна » Прес-центр » Новини

10 липня 2014 року у Держекоінвестагентстві відбувся інформаційно-практичний семінар щодо програми ЄС "Горизонт 2020" 11.07.2014

 

10 липня 2014 року у Держекоінвестагентстві відбувся інформаційно-практичний  семінар щодо програми ЄС «Горизонт 2020», участь в якому взяли: представник Національного інноваційного центру зі співпраці з ЄС у сфері науки і технології  Олена Коваль, координатор з  європейських справ інституту Пастера  (Франція) Давід Ітієр, представники Держекоінвестагентства  України.

DSC06789DSC06807Семінар відкрив т.в.о. директора Департаменту міжнародного співробітництва  спільного впровадження та обліку парникових газів Валентин Шліхта, висловивши зацікавленість Держекоінвестагентства в розширенні співпраці українських та європейських вчених, та вбачає велику необхідність в посиленні наукової підтримки в Україні.

 

Головною темою заходу була презентація Рамкової програми ЄС з досліджень  та інновацій «Горизонт 2020», яка триватиме з 2014 по 2020 роки. По суті, ця програма є не лише наступною Рамковою програмою з дослідження технологічного розвитку, а  програмою, яка об’єднує всі існуючі програми ЄС з фінансування досліджень та інновацій, включаючи «Рамкову програму з досліджень», «Рамкову програму з конкурентоспроможності та інновацій» і діяльність Європейського Інституту Інновацій та Технологій («ЕІТ»). Вона дозволить полегшити виконання науково-дослідних та інноваційних робіт та підвищити їх ефективність, а також стимулюватиме зростання та більшу зайнятість, зважаючи на соціальні виклики сучасності.

 

Програма Горизонт 2020 має ряд нових рис, які дозволяють їй відповідати цілям сприяння економічному та соціальному розвитку:

• Значне спрощення фінансування завдяки спрощенню структури програми, розробці одного набору правил, скорочення бюрократичної тяганини завдяки простій схемі відшкодування витрат, запровадженню єдиного підходу для учасників, скороченню роботи з паперами при підготовці пропозицій, рідшому проведенню перевірок та аудитів із загальною метою зменшити середній час на видачу гранту до 100 днів;

• Інтеграція досліджень та інновацій завдяки забезпеченню безперешкодного та узгодженого фінансування від ідеї до виходу на ринок;

• Збільшення підтримки інновацій та діяльності, наближеної до ринку, що веде до прямого економічного стимулювання;

• Зосередження на розвитку бізнес можливостей з зосередженням на суспільних викликах;

• Надання більших можливостей новим учасникам та молодим перспективним науковцям для просування своїх ідей та одержання фінансування.

DSC06910

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC06804DSC06901

 

Наприкінці презентації відбулася жвава дискусія щодо можливих шляхів  участі Українських вчених, зокрема у царині зміни клімату, залучення українських дослідницьких організацій та реалізації у загальноєвропейських проектах.

В ході дискусії фахівці Держекоінвестагентства піднімали питання можливості застосування результатів європейських дослідницьких проектів в Україні, розповсюдження інформації щодо участі в програмі «Горизонт 2020», збільшення частки проектів, спрямованих на проблему зміни клімату та адаптації до неї. Підвищення ефективності взаємодій між органами державного управління та дослідницькими установами. Була досягнута домовленість  щодо проведення в подальшому подібних семінарів і тренінгів, спрямованих на підвищення якості науково дослідних робіт, сприяння встановленню та розбудові зв’язків між вченими України та ЄС.

 

версія для друку