Офіційний веб-сайт
Державне агентство
екологічних інвестицій України
Головна » Прес-центр » Новини

Відбувся круглий стіл: "Імплементація другого періоду Кіотського протоколу. Дохійська поправка". 28.05.2014

23 травня 2014 року за участі провідних фахівців Держекоінвестагентства, представників громадськості та експертних, наукових кіл відбувся круглий стіл на тему:Імплементація другого періоду Кіотського протоколу. Дохійська поправка“.

Відкрив круглий стіл вітальним словом заступник Голови Держекоінвестагентства Писаренко Олександр. Зокрема він зазначив, що у всіх міжнародних перемовинах, які стосуються Другого періоду Кіотського періоду та глобальної кліматичної політики в цілому представники української делегації діятимуть виключно в  інтересах держави.

В рамках круглого столу відбулася жвава дискусія на предмет участі України в Другому періоді Кіотського протоколу та можливості впровадження його гнучких механізмів, зокрема проектів спільного впровадженя.

Велика кількість учасників круглого столу продемонструвала високий рівень уваги громадськості, експертних, наукових кіл та державного сектору до кліматичної політики України, та участі держави у формуванні глобальних кліматичних процесів у світі. 

З презентаціями, що були представлені громадськістю на круглому столі, можна ознайомитися за посиланням:  http://climategroup.org.ua/?p=2694

У дискусії представники експертних кіл підтримали точку зору фахівців Держекоінвестагентства, а саме головного спеціаліста відділу спільного впровадження Держекоінвестагентства Чиженка Михайла, яку він виклав у презентації : «Стан переговорного процесу щодо внесення змін та доповнень до рішення 13/CMP.1 “Правила обліку установлених кількостей відповідно до пункту 4 Статті 7 Кіотського протоколу. Висновком презентації стали наступні тези:

          нова редакція рішення 13/СМР.1 містить параграфи, які відповідають Поданню України від 25 вересня 2013 року;

          розгляд вищезазначеного рішення перенесено на  SBSTA 40, (червень 2014 року) з метою його остаточного схвалення на СМР 10 (грудень 2014 року);

          без прийняття цього документу ратифікація Дохійської поправки Сторонами, які мають зобовязання у другому періоді дії Кіотського протоколу, малоймовірна;

          оскільки дане питання є надзвичайно важливим для України, необхідно продовжувати брати активну участь у 40-му засіданні SBSTA та роботі відповідної контактної групи на СМР 10. 

 

1.JPG

 

2.JPG

 

3.JPG

 

4.JPG

 

 

 

 

 

Катерина Кравченко

версія для друку