Офіційний веб-сайт
Державне агентство
екологічних інвестицій України
Головна » Прес-центр » Змі про нас

Україна утеплиться, пересадить міліцію на гібриди і запустить еко-метро 13.11.2012

Україна утеплиться, пересадить міліцію на гібриди і запустить еко-метро.

 

 

Кілька років тому японці та іспанці купили у нас невикористані квоти на викиди парникових газів і заплатили гроші, аби ми оновивши технології, споживали менше енергоресурсів і викидали менше вуглецю у повітря.

Лише позаторік українські чиновники почали робити те, чого вимагали іноземці. Першим почав утеплювати соціальні заклади Крим. А цього року нарешті доєдналися й інші області.

Останні дні до морозів будівельники якнайшвидше утеплюють стіни мінеральною ватою. Степногірська школа разом із 22-ма іншими школами, садочками та лікарнями у Запорізькій області буде теплою за рахунок грошей від продажу вуглецевих квот за Кіотським протоколом. Окрім фасаду, тут ремонтують дах і ставлять вікна із термоізолюючим покриттям.

Цього року за кіотські гроші по всій Україні утеплюють уже майже 400 освітніх та медичних закладів. Справа пришвидшилася, бо лише цього року японська сторона, яка надала гроші, погоджує проекти.

У столиці поки пощастило тільки Національному університету біоресурсів. Тут утеплюють навчальні корпуси та 6 із 12 гуртожитків.

«Нам виділили 109 мільйонів гривень. Якщо не буде дозволяти холод – закінчать весною», - каже проректор Національного університету біоресурсів Володимир Іванишин.

Втім, поки кіотські гроші не дійшли до київських садочків, шкіл та лікарень, де тепло вилітає через старі стіни та вікна. У міській адміністрації обіцяють ситуацію виправити.

«Ми подали декілька сотень об’єктів на розгляд агентства з екологічних інвестицій. Сьогодні йде процес їх технологічного розгляду, узгодження з японською стороною», - звітує голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов.

В Агентства екологічних інвестицій на розгляді – майже 2 тисячі нових проектів, які хочуть затвердити у японських партнерів до кінця року.

«З японською стороною було погоджене наступне: для всіх проектів, які у цьому році будуть переведені у стадію реалізації, термін використання коштів буде подовжений на термін реалізації проектів», - пояснює голова Національного агентства екологічних інвестицій Владислав Якубовський.

Із майже 400 мільйонів євро на утеплення витратили третину. За кіотські гроші також куплять міліції понад тисячу автівок із гібридними двигунами, зроблять енергоощадними поїзди столичного метро, очистять шахтні води на Луганщині, оновлять системи опалення в Артеку, Дзержинську та Горлівці.

Паралельно погоджують кілька проектів з Іспанією, яка дала кілька десятків мільйонів євро на енергоощадні заходи. Від того, наскільки ефективно Україна розпорядиться кіотськими грошима, залежатиме, чи захочуть інші країни мати із нами справи в майбутньому.

ICTV

Автор: Олена Астахова

 

Факти. ICTV. Олена Астахова

версія для друку