Офіційний веб-сайт
Державне агентство
екологічних інвестицій України
Головна » Діяльність » Міжнародна діяльність

Результати переговорного процесу РКЗК ООН, який проходив у м. Бангкок (Таїланд) стали знаковими для України 07.09.2012

 4 вересня 2012 року в рамках переговорного процесу у м. Бангкок (Таїланд) відбулося засідання "Парасолькової групи" (Японія, США, Австралія, Нова Зеландія, Україна, РФ, Білорусія, Казахстан, Норвегія, Швейцарія, Канада), під час якого Глава української делегації Владислав Якубовський оприлюднив позицію України щодо обов'язковості перенесення надлишкових квот на другий період дії зобов'язань за Кіотським протоколом та неприйнятності позицій Групи острівних країн та Групи Африканських країн щодо внесення змін до параграфу 13 статті 3 Кіотського протоколу щодо скасування перенесення надлишкових квот.

Окрім того, в рамках переговорного процесу Глава делегації України пан Якубовський взяв участь у  робочій зустрічі з Президентом Катару щодо проведення 18 засідання Конференції сторін РКЗК ООН, яка відбудеться в м. Доха (Катар) наприкінці цього року.

Особливо важливим для України стало засідання спеціальної робочої групи по Кіотському протоколу, під час якої відбулося обговорення внесення змін до параграфу 13 статті 3 Кіотського протоколу щодо скасування перенесення надлишкових квот. Україна висловила позицію щодо необхідності перенесення  надлишкових квот на другий період дії зобов'язань за Кіотським протоколом.

Позицію України підтримали делегації РФ та Республіки Білорусь.

«Протягом дії першого періоду Кіотського протоколу Україна скоротила викидів парникових газів більше ніж була зобов’язана до кінця СР1, загальна кількість скорочення сягає 8 млрд. тонн СО2.  Враховуючи це, ми вважаємо за доцільне обов'язкове перенесення надлишкових квот на другий період дії зобов'язань за Кіотським протоколом та повністю виключаємо можливість прийняття другого рішення. Це дасть можливість Україні продовжувати  реструктуризацію промисловості,  масштабну модернізацію енергетики,  сільського господарства та активно боротися й надалі зі змінами клімату, слідуючи шляхом низько вуглецевого розвитку» - зазначив у своєму виступі пан Якубовський.

Зазначена позиція ґрунтується, зокрема, на необхідності використання надлишкових квот для виконання зобов'язань України у другому періоді та забезпечення реалізації довгострокової політики України щодо скорочення викидів парникових газів на 50% до 2050 року порівняно з 1990 роком.

 

 

 

версія для друку