Офіційний веб-сайт
Державне агентство
екологічних інвестицій України
Головна » Діяльність » Проекти цільових екологічних (зелених) інвестицій

12 липня відбулося перше засідання Робочої групи з реалізації проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій. 16.07.2012

Відповідно до доручення Кабінету Міністрів України від 02.06.2012 № 22339/1/1-12 Держекоінвестагентством створено Робочу групу (далі РГ)   з реалізації проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій.

12 липня відбулося перше засідання РГ під головуванням Голови Держекоінвестагентства та Робочої групи Якубовського Владислава.

Після затвердження порядку денного засідання РГ було обговорено  організаційні питання, щодо складу та положення Робочої групи, затверджених наказом Держекоінвестагентства від 09.07.2012 № 137, представлені основна мета та завдання РГ.

Голова РГ запропонував протягом тижня надати Держекоінвестагентству свої зауваження та пропозиції до них (у разі їх  наявності), рекомендував членам РГ особисто брати участь у засіданнях з метою якнайшвидшого розгляду та вирішення питань з реалізації проектів СЗІ.

Також Якубовський Владислав ознайомив членів РГ із запланованими у регіонах семінарами з підготовки проектів для проектних інститутів, які будуть організовані ДП «Держекоінвест». «Проведення семінарів передбачає розроблення програми для перевірки проектів та єдиної форми для проектів з теплосанації» - зазначив він.

Додатково були обговоренні питання гарантій у відборі проектів для місцевих органів виконавчої влади, які виділяють кошти на розроблення проектно-кошторисної документації, питання щодо формування портфелю проектів СЗІ на наступний рік для погодження їх в рамках нових договорів продажу одиниць (частин) установленої кількості (ОУК), до якого увійдуть ще непогоджені з контрагентами проекти; питання удосконалення всіх процедур з розгляду та схвалення проектів СЗІ.

Єрмаков В.М., начальник Управління схеми зелених інвестицій та розвитку ринку зазначив готовність Держекоінвестагентства до березня 2013 року сформувати портфель проектів СЗІ у різних регіонах України та запропонувати його для погодження можливим контрагентам у разі підписання нових договорів продажу ОУК.

Важливою частиною засідання РГ було знайомство представників ОДА з Генеральним директором ДП «Держекоінвест» Коблею М.М., який презентував основні завдання ДП «Держекоінвест».

Представниками ОДА, зокрема Третьяковим С.В., було внесено пропозицію, щодо необхідності прискорення доопрацювання до середини наступного тижня та підписання договорів-доручень, а також щодо визначення у зв’язку з початком навчального року проектів на об’єктах освіти як першочергових.

Голова РГ Якубовський Владислав запропонував кожній ОДА визначитися для себе з першочерговістю проектів протягом тижня, а також створити відповідні робочі групи у регіонах під головуванням членів РГ для успішної реалізації проектів СЗІ.

Наприкінці засідання РГ було заслухано Трофимову І.В., начальника Відділу стратегічного планування Держекоінвестагентства, щодо сприяння у проведенні в регіонах семінарів у липні-серпні 2012 р. з метою розроблення пропозицій до Національного плану з урахуванням регіональних особливостей та напрацювання рекомендацій для місцевих органів влади щодо регіональних планів дій з адаптації до зміни клімату.

Після чого було вирішено доручити представникам обласних державних адміністрацій взяти участь у семінарах та підготувати 2-3 повідомлення щодо проявів глобальної зміни клімату у регіоні та її наслідків.

В цілому, усі члени РГ підтримали необхідність подальшого регулярного проведення засідань РГ та виказали свою  готовність сприяти якомога швидшій реалізацій проектів зелених інвестицій у регіонах.

Таким чином, на сьогодні вже розпочато процес безпосередньої реалізації проектів СЗІ, отриманий безцінний досвід у цьому році стане підґрунтям для їх реалізації у майбутньому, а результати матимуть величезне соціальне значення для населення усієї України.

 

DSC01247.JPG

 

версія для друку