Офіційний веб-сайт
Державне агентство
екологічних інвестицій України
Головна » Про Держекоінвестагентство » Колегія

Колегія: По всій Україні розпочато реалізацію соціальних проектів за схемою зелених інвестицій. 03.07.2012

3 липня 2012 року відбулося чергове засідання Колегії  Державного агентства екологічних інвестицій. Під час засідання було заслухано звіти структурних підрозділів Держекоінвестагентства за I півріччя 2012 року.

Відкрив засідання колегії Голова Держекоінвестагентства Якубовський Владислав.

Коротко підвівши підсумки роботи за перше півріччя 2012 року він звернув увагу на найбільш вагомі досягнення України, пов’язані з реалізацією положень Кіотського протоколу,  а саме: відновлення Україною статусу відповідності, початок фінансування та реального втілення проектів за схемою зелених інвестицій та на значне зростання кількісних та якісних показників проектної діяльності за механізмом спільного впровадження.

Також,  Голова зазначив, що у відповідності до пріоритетів діяльності Уряду та Програми економічних реформ  на 2010-14 роки  у першому півріччі 2012 році основна увага приділялась вирішенню питань розроблення нормативно-правових актів, виконанню практичних заходів щодо реалізації державної політики з питань зміни клімату, формуванню позиції України для участі в міжнародних переговорних процесах на пост-Кіотський період, впровадженню гнучких механізмів Кіотського протоколу.

Оптимістично прозвучали звіти щодо реалізації проектів за схемою зелених інвестицій.

Зокрема, було зазначено, що за І півріччя 2012 р. проведено 12 робочих зустрічей з японськими та з  іспанськими контрагентами.

Всього станом на 27 червня 2012 року Держекоінвестагентством розглянуто 1909 проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій у 25 регіонах України.

За договорами продажу одиниць установленої кількості погоджено 489 проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій у 24 регіонах України загальною вартістю 3 608,5 млн. грн. та очікуваними щорічними скороченнями викидів парникових газів 110,4 тис. т. СО2-екв.

У АР Крим, на сьогоднішній день завершено роботи з теплосанації по 55 об’єктах освіти та охорони здоров’я, за іншими проектами роботи тривають.

Крім того, на сьогодні укладені договори  на виконання робіт з теплосанації по 323 об’єктам на загальну суму 1,2 млрд грн.  Роботи планується завершити до кінця жовтня 2012 року. 

Таким чином, реалізація соціальних проектів за схемою зелених інвестиції вже здійснюється по всій Україні.

http://www.neia.gov.ua/nature/img/publishing/?id=135212За Договором продажу ОУК з Іспанською стороною досягнуто попередньої домовленості щодо можливості використання коштів для реалізації проектів до кінця 2013 року за умови їх відбору та початку реалізації у поточному році.

Окремо було зазначено про  зростання кількісних та якісних показників проектної діяльності за механізмом спільного впровадження. Наразі Україна є лідером серед країн, що приймають участь у механізмі спільного впровадження, а саме: 

-         займає першу позицію за кількістю затверджених ПСВ за міжнародною процедурою (Шлях 2);

-          займає першу позицію за загальною кількістю затверджених ПСВ;

-          займає другу позицію за кількістю затверджених ПСВ за національною процедурою (Шлях 1), поступаючись лише Чехії, яка впроваджує дрібномасштабні ПСВ, об’єднані у 7 однотипних пакетів;

-          займає першу позицію за кількістю введених в обіг ОСВ.

Про лідируючі позиції України свідчать статистичні дані. Зокрема, 41 % світового ринку ОСВ (станом на 08 травня 2012 року) складають одиниці скорочення викидів парникових газів, які були введені в обіг за підсумками верифікації українських ПСВ.

У 650 млн. Євро оцінюється сума інвестицій, отримана українськими підприємствами від іноземних інвесторів за введені в обіг та передані ОУК та ОСВ.

Під час загального обговорення були внесені пропозиції, зокрема від Голови громадської ради Держекоінвестагентства  Куруленка Святослава Сергійовича з приводу необхідності залучення громадськості до процесу розробки профільного законодавства та до процесу реалізації завдань ст.6 Кіотського Протоколу. Окрім того, було виказане задоволення, щодо рішення модернізувати сайт Держекоінвестагентства.

Враховуючи вищевказані досягнуті успіхи, керівництво Держекоінвестагенства має оптимістичні наміри щодо подальшої  реалізації основних положень Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату та головне, виказує впевненість щодо вчасної реалізації соціальних проектів за кошти отримані від продажу одиниць установленої кількості  міжнародним контрагентам у відповідності до 17 статті Кіотського протоколу.

 

 

версія для друку