Офіційний веб-сайт
Державне агентство
екологічних інвестицій України
Головна » Про Держекоінвестагентство » Колегія

Колегія Держекоінвестагентства: Україна відновить статус відповідності вимогам Кіотського протоколу. 30.01.2012

1asmall.JPG27 січня 2012 року відбулося чергове, перше за головування нового керівництва, засідання Колегії  Державного агентства екологічних інвестицій.

Під час засідання було розглянуто цілу низку важливих питань, які стосувалися не лише Діяльності Агентства у звітний 2011 рік, але й планів на 2012 рік.

Відкрив засідання колегії Голова Держекоінвестагентства Якубовський Владислав Болеславович.

Коротко підвівши підсумки роботи за 2011 рік він звернув увагу на найбільш вагомі досягнення України, пов’язані з реалізацією положень Кіотського протоколу,  а саме на початок фінансування та реального втілення проектів за схемою зелених інвестицій та на значне зростання кількісних та якісних показників проектної діяльності за механізмом спільного впровадження.

Наразі Україна є лідером серед країн за кількістю затверджених та зареєстрованих проектів за міжнародною процедурою, за загальною кількістю затверджених та зареєстрованих проектів, за кількістю введених в оббіг одиниць скорочення викидів.

Майже у 600 млн. Євро оцінюється сума інвестицій, отримана українськими підприємствами від іноземних інвесторів за введені в обіг та передані ОУК та ОСВ.

За попереднім прогнозом, враховуючи поточний статус ПСВ, у 2012 році може бути згенеровано біля 70 млн. вуглецевих одиниць.

Також Голова повідомив позитивну новину з приводу найважливішого питання, яке стоїть на порядку денному діяльності Держекоінвестагентства, а саме, про запит України щодо відновлення повноцінної участі у механізмах Кіотського протоколу, який  включений у попередній порядок денний для 18-го засідання  Підрозділу з забезпечення дотримання, що відбудеться з 7-го по 10 лютого у місті Бонн.

Приводом для відновлення України стали позитивні висновки групи міжнародних експертів, які у жовтні 2011 року перевіряли Кадастр за 1990-2009 рр.

Перший заступник Голови Варга Іван Іванович доповів про Звіт Держекоінвестагентства за 2011 р. та  про плани на 2012 рік.

Заслухали детальну інформацію з приводу раніше затверджених та нових проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій, їх нормативно-правового забезпечення та практичної реалізації; проектів спільного впровадження, (всього станом на 01.01.2012 Держекоінвестагентством схвалено 987 проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій у 23 регіонах України, на загальну суму 3,7 млрд. грн.); проекту Плану заходів з виконання міжнародних зобов’язань України за Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату та Кіотським протоколом до неї; міжнародної діяльності, адаптації до змін клімату, проведених перевірок органами державної влади та багато іншого .

Членами колегії також зауважено необхідність розробки та прийняття ряду важливих законопроектів для забезпечення діяльності Держекоінвестагентства. Зокрема доопрацювання проекту закону України «Про регулювання у сфері енергозбереження» з урахуванням позитивного досвіду Європейського Союзу.

Окремо було зауважено, що виконання актів законодавства, доручень Президента та Кабінету Міністрів було забезпечене на досить високому рівні. У 2011 році виконано усього кореспонденції (доручень, листів)- 3821, доручень Кабінету Міністрів України – 551, надана відповідь на 7 звернень Народних депутатів України.

Під час загального обговорення були внесені пропозиції, зокрема від Голови громадської ради Держекоінвестагентства  Куруленка Святослава Сергійовича з приводу необхідності проведення найближчим часом засідання Ради для затвердження нового плану роботи з громадськістю. Він зазначив, що робота Ради у минулому році (протягом 2011 року відбулося 7 засідань) була досить ефективною та сприяла значному прискоренню прийняття багатьох рішень.

Наприкінці  засідання колегії  головуючий підвів підсумки та ще раз зазначив головні пріоритетні напрямки діяльності Агенції  у 2012 році:

 -          Робота з Комітетом з дотримання Кіотського протоколу (КП) згідно з процедурами та правилами, затвердженими рішеннями 27/СМР.1 та 4/СМР.2, для забезпечення відновлення можливості участі України в реалізації гнучких механізмів, передбачених КП, у повній мірі.

-          Активна участь у формуванні і подальшій реалізації державної політики у сфері запобігання зміни клімату та адаптації до неї у пост-кіотский період.

-          Забезпечення ефективного використання коштів, отриманих від продажу одиниць встановленої кількості, за схемою цільових екологічних (зелених) інвестицій.

-          Затвердження Національного плану адаптації до зміни клімату на 2012-2014 роки.

-          Впровадження рішень 17-ї Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та 7-ї Зустрічі Сторін КП в м. Дурбан (Південна Африка) 28.11-09.12.2011 р.  Робота зі вступу України до другого періоду зобов’язань за КП.

-          Активізація співпраці  з міжнародними організаціями, країнами світу з метою вироблення спільної позиції щодо майбутнього «кліматичного режиму» та залучення  міжнародної технічної допомоги.

-          Розбудова національної системи обліку викидів і поглинання парникових газів, створення передумов для побудови ефективної системи вимірювання, звітності та верифікації .

Враховуючи вищевказані пріоритети та вже досягнуті успіхи, керівництво Держекоінвестагенства має оптимістичні наміри щодо подальшої  реалізації основних положень Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату та головне, виказує впевненість щодо відновлення повноцінної участі України у механізмах Кіотського протоколу.

 

версія для друку