Офіційний веб-сайт
Державне агентство
екологічних інвестицій України
Головна » Прес-центр » Реагування на критику

Реагування органу центральної влади на критику. Джерело інформації: ЕДЦ "Правова аналітика" 08.12.2011

Реагування органу центральної влади на критику.

Джерело інформації: ЕДЦ «Правова аналітика»

 

Державне агентство екологічних інвестицій України активно здійснює свою діяльність, системно виконуючи покладені на нього завдання.

Окрім того, Держекоінвестагентство плідно співпрацює з громадськістю, відповідно до чинного законодавства України, з готовністю йде на відкритий та конструктивний діалог через створену при ньому Громадську раду, відповідно до затверджених річних Планів засідань та графіків консультацій з громадськістю.

30 жовтня на Інтернет-ресурсі ЕДЦ «Правова аналітика» з’явилося повідомлення за авторства одного з членів Громадської Ради при Державному агентстві екологічних інвестицій України М.Булгакової про те, що: «11 жовтня 2012 року Окружний адміністративний суд міста Києва виніс постанову, якою зобов’язав Державне агентство екологічних інвестицій (Держекоінвестагентство) оприлюднити міжнародні угоди про торгівлю одиницями установленої кількості (квотами на викиди парникових газів), продаж яких здійснюється Україною відповідно до Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Даний судовий процес ініційований за позовом ЕДЦ «Правова аналітика» (позивач), поданим у липні 2012 року до Держекоінвестагентства та Міністерства юстиції України (МЮУ) у зв’язку із незабезпеченням доступу громадськості до інформації про міжнародні договори про продаж одиниць установленої кількості (ОУК), підписані Держекоінвестагентством із Японією та Іспанією на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України у 2009 році. Угоди про продаж ОУК передбачають залучення іноземних інвестицій для реалізації проектів зі скорочення викидів парникових газів в Україні та інших екологічних проектів.

Держекоінвестагентство не погоджується із вказаним рішенням, вважає що судом першої інстанції помилково застосовано норми матеріального права і тому воно підлягає скасуванню з прийняттям судом апеляційної інстанції нової постанови з огляду на ряд аргументів, викладених у апеляційній скарзі.  

8 листопада Відділом правового забезпечення Держекоінвестагентства на зазначене рішення суду першої інстанції підготовлено та подано апеляційну скаргу до Київського апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Тобто, зазначене судове рішення набере законної сили тільки після прийняття Київським апеляційним судом рішення за результатами розгляду апеляційної скарги Держекоінвестагентства.

 

 

Катерина Кравченко

версія для друку